Dviguba adata trikotažui buitinėms siuvimo mašinoms Schmetz (4.0/NM75)

Įrangos tipas: adatos buitinei technikai

Dviguba adata buitinei siuvimo mašinai SCHMETZ  Stretch (trikotažui)

  • Adatos sistema: 130/705H-S ZWI ( trikotažinė)
  • Storis: 75
  • Atstumas tarp adatų: 4 mm
  • Tinka tik mašinoms su “zigzag” siūlės operacija

Dviguba adata skiriasi nuo įprastos vienos adatos tuo, kad dvi adatos yra pritvirtintos prie kolbos per plastikinį laikiklį, o ne vieną. Taigi vienoje siuvimo adatos skylėje mes galime įterpti dvi adatas vienu metu. Kiekviena adata turi savo ąselę, pro kurias veriami siūlai . Geroje gaminio pusėje turėsite dvi lygiagrečias siūles, o išvirkščioje pusėje – zigzagą.

Dviguba adata Schmetz_1

Jei atidžiai pažvelgsite į dvigubą adatą, pamatysite, kad viena iš jų yra šiek tiek trumpesnė už kitą. Tai daroma specialiai, kad adatos viena po kitos užkabintų apatinį siūlą. „Schmetz“ dvigubos adatos skiriasi adatų storiu, atstumu tarp jų ir medžiagos, kuriai jos yra skirtos, tipu. Pasirinkdami adatą, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus.

Dviguba adata Schmetz_2

KAIP PASIRINKTI dvigubą adatą

Pirmiausia išsiaiškinkite, ar dvigubos adatos tinka jūsų mašinai. Didžiausias siuvimo mašinos zigzago plotis turėtų būti didesnis nei atstumas tarp adatų, kad dviguba adata tilptų į adatos plokštės angą. T. y., jei jūsų mašinos zigzago plotis yra 5 mm, dvigubas adatas reikėtų pasirinkti ne platesnes kaip 4,0 mm.Be to, adata turėtų laisvai praeiti pro prispaudimo pėdelės skylę.

Siuvimo mašinose, kurių zigzago plotis yra 5 mm, kad būtų galima tiesiai siūti, dygsnio plotį turite nustatyti ties „0“. Reguliuodami dekoratyvinius dygsnius, pirmiausia keletą kartų rankiniu būdu pasukite smagratį ir patikrinkite, ar adata pateko į skylę, ir tik tada paspauskite pedalą. Jei adata nepraeina, nustatykite mažesnį dygsnio plotį.  Siuvimo mašinoms, kurių zigzago plotis yra 7 ir 9 mm, turite įjungti dvigubos adatos režimą. Jeigu tokio rėžimo mašina neturi, atlikite tuos pačius veiksmus.

KAIP ĮVERTI SIŪLĄ į dvigubą adatą

Dabar pakalbėkime apie siūlų įvėrimą. Siuvimui su dviguba adata turėtų būti 3 siūlai iš jų: du viršutiniai ir vienas apatinis – ant ritelės. Visada naudokite tik geros kokybės siūlus.

Dviguba adata Schmetz_3

Siūlai ant ričių turėtų vyniotis skirtingomis kryptimis – viena pagal laikrodžio rodyklę, kita – prieš laikrodžio rodyklę. Tokiu atveju siūlai nesilies vienas su kitu ir nesusipainios.

Uždėję siūlų rites, mes veriame abu siūlus kartu, o po to veriame atskirai: kairiosios ritės siūlą veriame už kabliuko prie adatos ir tada į kairiąją adatą, dešiniosios ritės siūlą veriame iš karto į dešinę adatą.

Dviguba adata Schmetz_4

Jei jūsų siuvimo mašinoje yra tik vienas ritės laikiklis, privyniokite siūlą ant ritelės ir naudokite vietoj siūlų ritės. Šiuo atveju, siūlai taip pat turėtų vyniotis skirtingomis kryptimis.

Dviguba adata Schmetz_5

DVIGUBOS ADATOS GALIMYBĖS

1. Trikotažo palenkimas, plokščios siūlės imitacija

Dažniausiai dvigubos adatos yra naudojamos trikotažinių gaminių apačioms palenkti, kas suteikia siuviniui profesionaliai užbaigto drabužio išvaizdą. Dviguba adata imituoja plokščią siūlę, todėl jeigu kol kas neturite plokščiasiūlės siuvimo mašinos, dviguba adata tai laikinas pakaitalas, nes siūlė išlieka tampri ir siūlai nenutrūksta patempus audinį.

Atlenkite trikotažinio gaminio kraštą į išvirkščią pusę ir siūkite iš gerosios pusės mažiausiai 3-5 mm atstumu nuo lenkimo užlaidos krašto, adata būtinai turi pilnai užkabinti abu medžiagos sluoksnius. Atliekamą užlaidą nukirpkite iš blogosios pusės arti siūlės. Naudokitės pėdele trikotažinėms medžiagoms, gal audinys būtų tolygiai paduodamas siuvimo metu.

Dviguba adata Schmetz_6

2. Dekoratyvinis siuvimas dviguba adata

Dviguba adata leidžia vienu metu atlikti dvi lygiagrečias siūles. Norint siūti dekoratyvinius dygsnius naudojant dvigubą adatą, nerekomenduojama naudoti plačios dvigubos adatos (jos dydis turi atitikti maksimalų siuvimo mašinos „zigzago“ plotį).

Išbandykite skirtingus siūlų derinius. Kai naudojami kontrastingi siūlai, tamsesnė spalva sukuria šešėlio efektą šviesesnei spalvai.

Dviguba adata Schmetz_7

3. Juostelių prisiuvimas
Norint prisiūti juostelę iš abiejų pusių vienu metu, jums reikės dvigubos adatos, kurios atstumas tarp adatų būtų šiek tiek mažesnis už juostos plotį. Siūkite tiesiu dygsniu. Tuo pačiu metu patogu naudoti specialų juostelės kreiptuvą.

Dviguba adata Schmetz_8

Gamintojas: Schmetz, Vokietija

 

Prekė įdėta į krepšelį!
Krepšelis:
Peržiūrėti krepšelį